„Wieloryb” – przerażający obraz rzeczywistości, którego nie da się zapomnieć

3 mins read

„The Whale” to film, który porusza trudne tematy, pozostawiając po sobie trwałe wrażenie. Reżyser Darren Aronofsky, znany z takich filmów jak „Czarny Łabędź” czy „Requiem dla snu”, po raz kolejny nie stroni od przedstawiania brutalnej rzeczywistości, z którą muszą mierzyć się jego bohaterowie. Tym razem jednak, jego uwagę przykuła historia Charliego, w którego rolę wciela się Brendan Fraser.

Charlie to mężczyzna uwięziony w swoim ciele, cierpiący na skrajną otyłość. Spędza większość czasu w swoim domu, unikając społeczeństwa i starając się poradzić sobie z własnymi demonami. Jednak jego życie zmienia się, gdy zjawia się młoda kobieta, córka głównego bohatera. Razem próbują odnaleźć sens życia i zmierzyć się z trudnymi wyzwaniami, które stawia przed nimi rzeczywistość.

Jednym z mocnych punktów tego filmu jest niesamowita kreacja Brendana Frasera, który wciela się w postać Sama z niespotykaną dotąd intensywnością. Jego pełne emocji i autentyczne odegranie roli pozwala widzom na pełne zanurzenie się w historii, która mimo swojego wstrząsającego charakteru, ukazuje piękno ludzkiej empatii i współczucia.

Reżyseria Aronofsky’ego z jednej strony jest intrygująca, a z drugiej wstrząsająca. Z jednej strony ujawnia on przed widownią tajemnice z przeszłości Charliego, z drugiej, zmusza do skonfrontowania się z brutalną rzeczywistością, z którą bohaterowie muszą się mierzyć. To właśnie ta mieszanka intrygi i szokującej prawdy czyni z „The Whale” film, który pozostaje w pamięci na długo.

Nie da się ukryć, że „The Whale” to film niesmaczny. Przedstawia on bowiem brutalną rzeczywistość, z którą nie chcemy się konfrontować. Jednakże, mimo to, warto sięgnąć po ten film. Przede wszystkim ze względu na wybitną kreację Brendana Frasera, ale także ze względu na przesłanie o sile ludzkiej przyjaźni i empatii, które zostaje przekazane widzowi. „The Whale” to film, który zostaje w pamięci na długo i zdecydowanie zasługuje na uwagę widzów szukających czegoś intrygującego i poruszającego jednocześnie.

Kamil Wojdanowski

Zapalony kinoman i sportowiec twardo stąpający po romantycznej ziemi....

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Previous Story

Gosia P któż to taki?

Latest from Blog

Witaj, świecie!

Witamy w WordPressie. To jest twój pierwszy wpis. Edytuj go lub usuń, a następnie zacznij pisać!…

Easy Lunch Salads

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et…

Photos of Food

Tellus cras adipiscing enim eu. Netus et malesuada fames ac. Suspendisse faucibus interdum posuere lorem ipsum…

Studio Lighting

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et…